Uncategorised

27. júna 2019 – 30. septembra 2019

Amerikánsky dom na Zemplíne

27.mája 2019

„Omen – Rado Van Ladomerský“

12. septembra 2019 – 20. októbra 2019

Kings and Queens

17. septembra 2019 – 7. októbra 2019 v Koniarni

Odborné ošetrenie zbierkových fondov múzea

odborne osetrenie zbierkovych fondov muzea-1

Akvizícia empírovej nábytkovej zostavy

S radosťou Vám predstavujeme najvýznamnejšiu akvizíciu múzea za rok 2018. Expozíciu šľachtických rodov trebišovského kaštieľa obohatila empírová nábytková zostava, ktorá sa skladá z dvoch kusov nábytku, konkrétne z empírového písacieho kabinetu a empírovej komody.

Obidva kusy nábytku pochádzajú od jedného domáceho výrobcu z obdobia okolo roku 1815. Jedná sa o mimoriadne vzácny nález umelecko-historických predmetov tzv. uhorského empíru. Nábytok je zdobený intarziami a tušovými maľbami s krajinkárskymi výjavmi do ktorých sú zakomponované figurálne postavy prezentujúce dobové spoločenské vrstvy od sedliakov, cez vojakov až po šľachtu.

Na základe doterajšieho pátrania po genéze predmetov, môžeme konštatovať, že empírová nábytková zostava pochádza z dobového inventáru trebišovského kaštieľa.

Odborne reštaurovanie zabezpečila umelecko-remeselná dielňa ANTIK ART. Nábytková zostava bola nadobudnutá vďaka finančným prostriedkom z Fondu na podporu umenia a Košického samosprávneho kraja.

Akvizícia empírovej sedacej garnitúry

S radosťou Vám predstavujeme ďalšiu významnú akvizíciu múzea. Expozíciu šľachtických rodov trebišovského kaštieľa sme obohatili o empírovú sedaciu garnitúru košickej proveniencie z obdobia okolo roku 1815.

Súprava je typickým príkladom stredoeurópskeho empírového nábytku.

Nadobudnutá bola vďaka finančnej podpore z Fondu na podporu umenia a Košického samosprávneho kraja. Po precíznom zreštaurovaní umelecko-remeselnou dielňou ANTIK ART bola umiestnená v našej stálej expozícii, kde ju máte možnosť vidieť.

Otváracie hodiny počas veľkonočných sviatkov

Múzeum bude počas Veľkonočných sviatkov otvorené

22. 4. 2019 t.j. v pondelok

od 14.00 do 18.00 hod.