Odborný seminár na Cirkevnom gymnáziu v Trebišove

V priestoroch Cirkevného gymnázia sv. J. Krstiteľa v Trebišove sa uskutočnuil  24. mája 2013 o 10.30 hod  po vyhodnotení  výtvarnej súťaže Sväté Trojhviezdie – Cyril - Gorad – Metod odborný seminár, ktorého súčasťou boli prednášky:

• Vybrané aspekty cyrilo-metodskej misie predniesol ThDr. Peter Borza, PhD. z Prešova.
  • O Proglase – literárnom a duchovnom skvoste Konštantína-Cyrila  prednášal  doc. ThDr. Michal Hospodár, PhD. – predseda Spolku sv. Cyrila a Metoda v Michalovciach.
  • Veľké 1 150. cyrilo-metodské jubileum v kontexte cyrilo-metodskej a svätogorazdovskej tradície predniesol PaedDr. Miroslav Holečko, predseda Spoločnosti sv. Gorazda a autor myšlienky Gorazdovho ekumenického festivalu sakrálnych skladieb.