Cesty k bezpečnostným návykom, ochrane zdravia i majetku

Problematika kriminality páchanej na senioroch v súčasnosti nadobudla celospoločenský rozmer, starší ľudia sa stávajú častými obeťami rôznych, nielen fyzických útokov. Podujatie s názvom  „Cesty k základným návykom bezpečnostného správania, ochrane zdravia i majetku..“, ktoré zorganizovali Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove, Okresné riaditeľstvo PZ v Trebišove a Krajské riaditeľstvo PZ v Košiciach, bolo venované predovšetkým prevencií.

Podujatie, ktoré sa uskutočnilo 15. augusta 2013 v Zrkadlovej sieni múzea, zahájila p. riaditeľka MaKCjZ v Trebišove -  pani Mgr. B.  Kereštanová. V programe vystúpili na slovo vzatí odborníci. O tom ako sa chrániť pred nekalými praktikami obchodníkov a podomových predajcov oboznámila prítomných p. JUDr. J. Pašková, notárka v obvode Okresného súdu v Trebišove. O zabezpečení domova, ochrane zdravia a majetku i ako sa vyhnúť a hlavne ako predchádzať rôznym rizikovým situáciám prednášala npor. Mgr. K. Puciová z OR PZ v Trebišove. S praktickými ukážkami sebaobrany oboznámil a názorne  prítomným predviedol príslušník PZ, pohotovostného útvaru – Odboru poriadkovej polície KR PZ v Košiciach p. kpt. Č. Haršanyi.

Fotogaléria: