Pozvánka na výstavu Radovana Ladomerského

Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja pripravilo 15. samostatnú výstavu Rado Vana Ladomerského.

Vernisáž výstavy, ktorá nesie názov „OMEN-OSUDOVÉ ZNAMENIA" bude 12. septembra 2019 o 17.00 hod. v múzeu v Trebišove.

Radovan Ladomerský ako umelecký tvorca je človekom súčasnej doby. Jeho výtvarnú tvorbu charakterizuje to postmoderné cítenie. V tomto duchu môže si paralelne pestovať až tri štýlovo rozdielne prístupy k výtvarnej tvorbe a nemusí to skrývať. Radovan Ladomerský maľuje v duchu Andyho Warhola svojráznu tvorbu pop-artistických, najčastejšie monochromátových portrétov. Paralelne nám štetcom rozpráva príhody z ciest šťastnej a harmonickej rodinky (Familie Perlenschlips) a ich domácich miláčikov, čim vytvára svojrázny insitny umelecký prejav, blízky tvorbe ilustrácii pre deti a z tretej strany vytvára na brehu Dunaja z kameňov svoju Valhallu, teda úplne v duchu súčasnej doby priestorový umelecký prejav, ktorý môžeme bez zvyškov zaradiť do výtvarného konceptualizmu. Takto sa o tvorbe Radovana Ladomerského vyjadril výtvarný kritik Vladimír Valentik.

Túto unikátnu a zaujímavú výstavu si môžu návštevníci múzea pozrieť v priestoroch galérie do 20. októbra 2019.

Kontaktná osoba: Tatiana Vargová
lektorka
Tel.: 056/6722234
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

plagat Ladomersky Radovan

 

Kto je Online

Práve tu je 71 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Rýchly kontakt

Múzeum v Trebišove
M. R. Štefánika 257/65
075 01 Trebišov
Tel: +421 56 672 2234, 0905 212 621
Email: muzeumlektorky [@] gmail.com