Rozprávkový kaštieľ

tv_rozpravkovykastiel

Srdečne Vás pozývame na cyklus výstav "Rozprávkový kaštieľ", ktorý sa uskutoční v termínoch od 4.mája 2012 do 7.júna 2012  v trebišovskom kaštieli

tv_rozpravkovykastiel

 

(Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove – tlačová správa) Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, Vás srdečne pozýva na cyklus výstav „Rozprávkový kaštieľ“, ktorý sa uskutoční v termíne od 4.mája 2012 do 3.júna 2012 v priestoroch trebišovského kaštieľa.

Návštevníci si budú môcť pozrieť v rámci tohto cyklu 3 veľmi zaujímavé výstavy: Farby Ázie z múzea v Jasle v Poľsku, výstavu bábok z Bábkového divadla v Košiciach a výstavu barokových kostýmov zo Zemplínskeho múzea v Michalovciach. Cena vstupného na tento cyklus výstav je : Dospelí – 1,50 €, Deti – 0,50 €. 

 

Srdečne Vás všetkých pozývame

Vaše Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove

 

 

Trebišovski pisanki
23. ročník súťažnej výstavy v zdobení veľkonočných kraslíc
(Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove – tlačová správa) Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, pozýva širokú verejnosť na vernisáž výstavy „Trebišovski pisanki“, ktorá sa uskutoční 9. marca 2012 o 16,00 hod. vo výstavných priestoroch DVORANA v trebišovskom kaštieli.
Ako každý rok, aj tento rok pripravuje múzeum pre svojich priaznivcov a návštevníkov, tradičnú výstavu kraslíc. Tento rok je to v poradí už 23. ročník tejto súťažnej výstavy a zúčastní sa na ho 57 maliarok a maliarov z okresov: Trebišov, Michalovce, Košice, Košice – okolie, Gelnica, Vranov nad Topľou, Humenné, Snina, Medzilaborce, Prešov, Bardejov, Stropkov, Poprad, Nitra, Senica, Banská Bystrica, Příbram (Česká republika). Z techník prevláda vyškrabovanie, reliéfne zdobenie voskom, odrôtovanie, vosková batika, zdobenie zlatými detailmi, prelamovanie, oblepovanie prámikmi, oblepovanie slamou, oblepovanie korálikmi, oblepovanie glitrami, zdobenie farbami, farbenie cibuľovými šupkami, oblepovanie bavlnkou, oblepovanie semienkami, obväzovanie rastlinami, oblepovanie textíliami, obháčkovanie, zdobenie tušom, kombinovaná technika, opaličkovanie, leptanie kyselinou, oblepovanie farebným papierom, zdobenie miniatúrami z modulitu, decoupage a patina. Táto tradičná výstava je už tradične spojená aj s predajom kraslíc a a výrobkov z pravého včelieho vosku.
Návštevníci sa budú môcť pokochať jedinečnou krásou týchto skvostov do29.apríla 2012.

Srdečne Vás všetkých pozývame

Vaše Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove

Kto je Online

Práve tu je 91 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Rýchly kontakt

Múzeum v Trebišove
M. R. Štefánika 257/65
075 01 Trebišov
Tel: +421 56 672 2234, 0905 212 621
Email: muzeumlektorky [@] gmail.com