Svadobný obrad - spojenie dvoch organizácií

  • Kde:  Výstavné priestory GALÉRIA  na poschodí trebišovského múzea
  • Kedy: 1.7. 2012

pasovanie_2012-33

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Slávnosti svetla“
(Vlastivedné múzeum v Trebišove – tlačová správa) Vlastivedné múzeum v Trebišove, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, pozýva širokú verejnosť na podujatie „Slávnosti svetla“, ktoré sa uskutoční  dňa 4. novembra 2011 v čase od 09:00 – 18:00 hod. v priestoroch trebišovského kaštieľa.
Účastníci tohto podujatia budú svedkami ožitia tradície masiek, svetla a tekvíc tak, ako ich nepoznajú a rozprávok prepojených  s tradíciou a poznaním starého slovanského sviatku.
Prines svetlo a tma zmizne sama od seba. (Erazmus Rotterdamský)
Ak si návštevníci budú chcieť aj zasúťažiť, môžu skupinovo vytvoriť   zaujímavo vyrezávanú "svietiacu" dyňu, či iné kreatívne svetlo, ktoré so sebou prinesú do múzea. Víťazná skupina bude odmenená skupinovou vstupenkou na zaujímavé podujatie podľa vlastného výberu v roku 2012.
Podujatie „Slávnosti svetla“ sa pripravuje v spolupráci s Občianskym združením „Priatelia múzy“ z Michaloviec.
Skupinové návštevy je nutné ohlásiť vopred telefonicky. Určite sa zapojte a rozsvietime spolu kaštieľ. Srdečne Vás všetkých pozývame.
Vaše Vlastivedné múzeum
Kontakt: Vlastivedné múzeum
M. R. Štefánika 257/65
075 01 Trebišov
Tel. : 056/6722234
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
web: www.muzeumtv.sk

 

 

     Prvý júlový deň, dokonca nedeľa  patrila v trebišovskom kaštieli - sídle Múzea a Kultúrneho centra južného Zemplína v Trebišove kráse, umeniu, spoločenskosti, stretnutiu príjemných ľudí.  Mali  sme peknú akciu na počesť  nášho spojenia a vzniku Múzea a Kultúrneho centra južného Zemplína v Trebišove . Pozdraviť nás prišli poslanci NR SR páni Mojmír Mamojka, Róbert Puci, predseda KSK Zdenko Trebuľa. Pri našom múzeu vznikol Rád rytierov tokajského strapca -           1. rytierom sa stal predseda KSK Zdenko Trebuľa. Do tohto rádu budeme prijímať tých, ktorí sa pričinia o rozvoj Tokajskej vínnej cesty a podporujú našu inštitúciu.

     Tajným hosťom podvečera bola legenda popu - Pavol Hammel, sprevádzala ľudová hudba FS Zemplín. Sprístupnili sme aj expozíciu tokajského vinohradníctva a vinárstva, v ktorej budeme organizovať posedenia s ochutnávkami, hudbou, interaktívnymi aktivitami...

Pri organizovaní podujatia nám pomohol poslanec KSK pán Juraj Sobek. Veľmi pekne ďakujeme.

 

 

 

Kto je Online

Práve tu je 105 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Rýchly kontakt

Múzeum v Trebišove
M. R. Štefánika 257/65
075 01 Trebišov
Tel: +421 56 672 2234, 0905 212 621
Email: muzeumlektorky [@] gmail.com