Trebišovski pisanki - 22.ročník súťažnej výstavy

  • Kde: veľká výstavná sieň trebišovského múzea
  • Kedy: 21.3.2011 - 8.5.2011

súčasťou výstavy bol aj 4. ročník TVORIVEJ DIELNE - ZDOBÍME KRASLICE 17.apríla 2011

 

„Trebišovski pisanki“

22. ročník súťažnej výstavy v zdobení veľkonočných kraslíc

21. marec – 8. máj 2011

Vystavovali:

  1. Arvaiová Oľga, Vojčice, vyškrabovanie,
  2. Baňacká Eva, Trebišov, reliéfne zdobenie voskom,
  3. Benková Anna, Poproč, odrôtovanie,
  4. Cimbaľaková Anna, Bardejov, reliéfne zdobenie voskom + zlatými detailami,
  5. Goliánová Monika, Dvorianky, obháčkovanie,
  6. Hittmárová Jarmila, Vranov nad Topľou, prelamovanie + zdobenie farbami,
  7. Hnátová Magdaléna, Humenné, vosková batika,
  8. Homindová Magdaléna, Milhostov, reliéfne zdobenie voskom + zlatými detailami, prelamovanie (madeira),
  9. Hruškociová Cecília, Sečovce, oblepovanie perlovkou,
  10. Hvizdošová Anna, Kluknava, vyškrabovanie, vyškrabovanie + reliéfne zdobenie voskom,
  11. Hvozdík Jozef, Sečovce, vosková batika, prelamovanie (madeira),
  12. Jacková Jolana, Trebišov, reliéfne zdobenie voskom, obväzovanie rastlinami a farbenie cibuľovými šupkami,
  13. Javorská Jana, Humenné, zdobenie farbami,
  14. Javorská Mária, Humenné, zdobenie farbami, prelamovanie (madeira),
  15. Jenčíková Lenka, Malé Ozorovce, zdobenie farbami,
  16. Jožiová Beáta, Trebišov, reliéfne zdobenie voskom, prelamovanie + reliéfne zdobenie voskom,
  17. Kasardová Viera, Malé Ozorovce, reliéfne zdobenie voskom,
  18. Keľarová Anna, Rudľov, vyškrabovanie,
  19. Košarová Soňa, Trebišov, farbenie cibuľovými šupkami + zdobenie tušom,
  20. Kožejová Iveta, Košice, prelamovanie (madeira),
  21. Kramaričová Helena, Ing., Košice, prelamovanie + reliéfne zdobenie voskom,
  22. Kušnírová Viera, Malé Ozorovce, reliéfne zdobenie voskom,
  23. Kyseľová Gabriela, Mgr., Kluknava, vyškrabovanie, oblepovanie perlovkou,
  24. Lattová Jarmila, Mgr., Stakčín, zdobenie farbami,
  25. Lišivková Jana, Vojčice, oblepovanie slamou,
  26. Madarová Alžbeta, Sečovská Polianka, prelamovanie + zdobenie farbami,
  27. Machová Katarína, Vojčice, reliéfne zdobenie voskom, leptanie kyselinou, reliéfne zdobenie voskom + zlatými detailami, vosková batika,
  28. Müller Ondrej, Košice, zdobenie miniatúrami z modulitu,
  29. Obraz Ján, Ing., Trebišov, oblepovanie korálikmi,
  30. Obrinová Viera, Vechec, vosková batika, reliéfne zdobenie voskom,
  31. Oláhová Jaroslava, Zemplínske Hradište, servítková technika (dekupáž),
  32. Palovčíková Anna, Trebišov, oblepovanie slamou,
  33. Pelechová Alena, Rakovec nad Ondavou, prelamovanie (madeira),
  34. Puškárová Vladislava, Mgr., Humenné, odrôtovanie,
  35. Rabatinová Eva, Trebišov, reliéfne zdobenie voskom,
  36. Radomská Anna, Vranov nad Topľou, reliéfne zdobenie voskom, vosková batika,
  37. Sinčáková Edita, Vranov nad Topľou, prelamovanie + zdobenie farbami,
  38. Sojčáková Eva, Trebišov, reliéfne zdobenie voskom,
  39. Strelcová Anna, Trebišov, zdobenie farbami,
  40. Suchá Jana, Mgr., Trebišov, vyškrabovanie,
  41. Šelepcová Emília, Snina, reliéfne zdobenie voskom,
  42. Šelepec Michal, Snina, prelamovanie (madeira),
  43. Šintajová Emília, Sečovce, oblepovanie stužkami,
  44. Šolcová Magdaléna, Trebišov, obháčkovanie,
  45. Tejgiová Marta, Strážske, zdobenie farbami,
  46. Valigová Marta, Pakostov, vosková batika,
  47. Vargová Amália, Malé Ozorovce, prelamovanie + reliéfne zdobenie voskom,
  48. Zavocká Viera, Byšta, prelamovanie + reliéfne zdobenie voskom.

Nesúťažne vystavovali:

Tutková Oľga, Vranov nad Topľou, patchwork,

Kasarda Ľubko (6-ročný), Malé Ozorovce, reliéfne zdobenie voskom,

Základná škola na ul. M. R. Štefánika v Trebišove,

Základná škola vo Vojčiciach,

Materská škola na ul. Škultétyho Trebišov, alokované pracoviská na ul. Pri Polícii a na ul. 29. augusta.

 

Zúčastnené okresy:

Trebišov, Michalovce, Košice, Košice – okolie, Gelnica, Vranov nad Topľou, Humenné, Snina, Bardejov.

 

Vyhodnotenie 22. ročníka výstavy kraslíc „Trebišovski pisanki“

21. marec – 8. máj 2011

Ocenení:

Tradičné techniky:

Arvaiová Oľga, Vojčice za výborne zvládnutú techniku vyškrabovania a zachovanie tradičnej farebnosti na krasliciach,

Benková Anna, Poproč za technicky a výzdobne dobre zvládnutú techniku ozdobovania kraslíc drôtom a zachovanie tradičných techník  zdobenia,

Hruškociová Cecília, Sečovce za technicky a výzdobne dobre zvládnutú náročnú techniku zdobenia kraslíc rôznofarebnými bavlnkami,

Hvozdík Jozef, Sečovce za udržiavanie tradičnej regionálnej ornamentálnej výzdoby kraslíc a farebnosti batikovania špendlíkom,

Jacková Jolana, Trebišov za uchovávanie tradičnej techniky zdobenia kraslíc obväzovania kraslíc rastlinami a farbenia cibuľovými šupkami,

Jožiová Beáta, Trebišov za technicky a výzdobne dobre zvládnutú tradičnú techniku zdobenia kraslíc voskom,

Keľarová Anna, Rudlov za precízne zvládnutie techniky vyškrabovania a pôsobivé ornamentálne kompozície,

Lišivková Jana, Vojčice za technicky a výzdobne dobre zvládnutú techniku zdobenia kraslíc slamou a udržiavanie tradičnej farebnosť,

Obrinová Viera, Vechec za udržiavanie a technické zvládnutie mnohofarebného voskovania špendlíkom,

Palovčíková Anna, Trebišov za dokonalé technické zvládnutie zdobenie kraslíc slamou a originálnosť vzorov,

Rabatinová Eva, Trebišov za udržiavanie tradičnej techniky reliéfneho zdobenia kraslíc voskom a vyváženosť kompozície výzdoby,

Radomská Anna, Vranov nad Topľou za udržiavanie tradičnej regionálnej ornamentálnej výzdoby kraslíc a farebnosti batikovania špendlíkom,

Sojčáková Eva, Trebišov za uchovávanie tradičnej techniky zdobenia kraslíc reliéfnym voskovaním a rôznorodosť kompozičných variantov.

Netradičné techniky:

Cimbaľáková Anna, Bardejov za dodržiavanie tradičnej farebnosti kraslíc a za vkusné zladenie tradičnej techniky reliéfneho voskovania a oblepovania zlatými detailami,

Hittmárová Jarmila, Vranov nad Topľou za vyváženú farebnosť a ornamentiku na krasliciach zdobených prelamovaním a farbami,

Homindová Magdaléna, Milhostov za dokonalé zvládnutie náročnej techniky prelamovania na spôsob madeiry, za jednoduchosť a pritom decentnosť ornamentálnej výzdoby,

Jenčíková Lenka, Malé Ozorovce za technicky a výtvarne dobre zvládnutú techniku zdobenia kraslíc farbami,

Košarová Soňa, Trebišov za nápadité a tvorivé prepojenie tradičného farbenia kraslíc s netradičným.

Hodnotenie návštevníkov múzea:

  1. miesto: Ing. Ján Obraz, Trebišov,
  2. miesto: Ondrej Muller, Košice,
  3. miesto: Magdaléna Homindová, Milhostov,
  4. miesto: Jana Javorská, Humenné,
  5. miesto: Katarína Machová, Vojčice,
  6. miesto: Jarmila Hittmárová, Vranov nad Topľou,
  7. miesto: Mária Javorská, Humenné,
  8. miesto: Marta Valigová, Pakostov,
  9. miesto: Soňa Košarová, Trebišov,
  10. miesto: Mgr. Vladislava Puškárová, Humenné.

Členovia hodnotiacej komisie:

Mgr. Maroš Demko, Zemplínske múzeum v Michalovciach,

Mgr. Emília Vítková, Regionálne osvetové stredisko v Trebišove,

Mária Bérešová, Trebišov.

 

Výstavu cenami podporili:
  • Mesto Trebišov,
  • Mesto Sečovce,
  • Obecný úrad, Vojčice,
  • Obecný úrad, Malé Ozorovce,
  • Obecný úrad, Zemplínske Hradište,
  • Sklo – porcelán, Trebišov,
  • Slovakia team, Trebišov,
  • Dámska a pánska móda – Katka, Trebišov,
  • Butik Broadway, Trebišov,
  • Obuv Galant, Trebišov,
  • Dom textilu, Trebišov,
  • W–market, Trebišov,
  • ABC – mix, Trebišov,
  • Lekáreň u GALENA, Trebišov,
  • Lekáreň Avicenna, Trebišov,
  • Secomp, Trebišov.

Kto je Online

Práve tu je 22 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Rýchly kontakt

Múzeum v Trebišove
M. R. Štefánika 257/65
075 01 Trebišov
Tel: +421 56 672 2234, 0905 212 621
Email: muzeumlektorky [@] gmail.com