Vytlačiť

Vyhodnotenie kraj. a celosl. kola súťaže - čo vieš o hviezdach? 2020

Úspechy našich mladých nadšencov astronómie

na krajskom a celoslovenskom kole vedomostnej súťaže

„ČO VIEŠ O HVIEZDACH?"

Mladí nadšenci astronómie z nášho okresu nás už zopár rokov úspešne reprezentujú na celoslovenskej vedomostnej súťaži z astronómie pod názvom „Čo vieš o hviezdach?", ktorej história trvá už 30 rokov.

Túto súťaž každoročne vyhlasuje Slovenská ústredná hvezdáreň sídliaca v Hurbanove. Je určená pre členov astronomických krúžkov a záujemcov o astronómiu od 4. ročníka ZŠ po 4. ročník stredných škôl a gymnázií na Slovensku.

Dňa 25. mája 2020 sa uskutočnilo krajské a zároveň aj celoslovenské kolo vedomostnej súťaže „Čo vieš o hviezdach?". Súťaž bola realizovaná formou on-line. Dôvodom bolo obmedzenie činnosti mnohých organizácií pre pandémiu COVID-19. Vypracovaním obsahovej časti a hodnotiteľom súťaže bola Slovenská ústredná hvezdáreň v Hurbanove. Náš okres reprezentovalo 9 súťažiacich - víťazi okresného kola, ktoré sa tak tiež konalo on-line 17. apríla. Súťažiaci riešili slepú mapku a astronomické príklady a to vo všetkých vekových kategóriách.

Mená a poradie súťažiacich v krajskom kole sú uvedené v tomto PDF súbore

Mená a poradie súťažiacich v celoslovenskom kole si môžete pozrieť na tomto odkaze:

http://www.suh.sk/organizujeme/sutaze/co-vies-o-hviezdach/vysledkova-listina-celoslovenske-finale-sutaze-co-vies-o-hviezdach-2020

 

Kto je Online

Práve tu je 132 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Rýchly kontakt

Múzeum v Trebišove
M. R. Štefánika 257/65
075 01 Trebišov
Tel: +421 56 672 2234, 0905 212 621
Email: muzeumlektorky [@] gmail.com