Vytlačiť

Fotogaléria - 8. ročník podujatia Andrášiovci a víno

V rámci Dni európskeho kultúrneho dedičstva a Tokajského vinobrania Čerhov sa už tradične v septembri v trebišovskom kaštieli realizuje podujatie Andrášiovci a víno . V tomto roku Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, realizovalo 19. septembra 2013 už 8. ročník podujatia, ktoré bolo podporené Ministerstvom kultúry SR.

Zámerom projektu Andrášiovci a víno je výchova k regionálnym dejinám edukačnými, odbornými a umeleckými aktivitami.

V programovom bloku „Komorná hudba na andrášiovskom dvore...“cez dobovú hudbu, spev, kostýmy priblížili účinkujúci hudbu starých majstrov, ktorá znela aj v barokovo-klasicistickom kaštieli v Trebišove.

V podaní žiakov Súkromnej základnej umeleckej školy Novosad znela dobová hudba na rôznych hudobných nástrojoch – akordeóne, flaute, gitare, čembale a bubienku, ktorá bola doplnená umeleckým slovom z knihy Červená grófka spomína. Predstavil sa aj renesančný súbor v dobových kostýmoch a zaznel operný spev v podaní Barbory Ďubekovej.

Duchovnú a svetskú hudbu zahrali Vznešení trubači - umelecké teleso Bucinatores excelsi / členovia Štátnej filharmónie z Košíc./

Pre návštevníkov boli v kaštieli sprístupnené expozície – Tokajské vinohradníctvo a vinárstvo a Andrášiovci na Trebišovsku.

Kto je Online

Práve tu je 110 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Rýchly kontakt

Múzeum v Trebišove
M. R. Štefánika 257/65
075 01 Trebišov
Tel: +421 56 672 2234, 0905 212 621
Email: muzeumlektorky [@] gmail.com