Pozvánka na maľované príbehy

Múzeum a kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove a autorka Mgr. Henrieta Kováčová pozývajú širokú verejnosť na vernisáž výstavy Maľované príbehy, ktorá sa uskutoční 7. marca 2018 o 17.00 hod v galérii múzeu.

Henrieta Kováčová sa narodila v roku 1980 v Trebišove. Absolvovala štúdium na Prešovskej univerzite, Fakulte humanitných a prírodných vied, odbor: výtvarná výchova a umenie (absol. 2005).

Po štúdiu sa venovala prevažne lyrickej abstrakcii. Od krás expresívnych pocitov a neobmedzenej slobode, ktorú táto maľba ponúka, sa posunula k emocionálnemu vyjadrovaniu prostredníctvom figúry, ktorú už niekoľko rokov umiestňuje do abstraktného prostredia. Zvedavo hľadá romantizmus v srdci človeka. Tváre otočené do hĺbky obrazu, bádajúce v sfére vlastných pocitov – duša človeka ako vesmír, nekonečne sa plniaci prachom z reality, čistený slzami a chvíľkami samoty. Blízke sú jej témy človeka v surrealistickom priestore, mystickosť, symbolizmus, príroda, fantázia, spomienky a snové videnia. Inšpiráciu hľadá vo vlastnej fantázii, prírode, fotografii, surrealizme a abstraktnom realizme. Zaoberá sa aj otázkou portrétu v súčasnom umení – portrét ako tradičné zachytenie ľudskej tváre i odkaz do budúcnosti.

Býva a tvorí v Slovenskom Grobe.

Výstavu obrazov si môžete prezrieť od 7. marca 2018 do 7. apríla 2018. 

pozvanka henrieta kovacova

 

Kto je Online

Práve tu je 437 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Rýchly kontakt

Múzeum v Trebišove
M. R. Štefánika 257/65
075 01 Trebišov
Tel: +421 56 672 2234, 0905 212 621
Email: muzeumlektorky [@] gmail.com