Osudy slánskych Forgáčovcov a Waldbottovcov

Dňa 20. marca 2018 o 17.00 hod. sa v kaštieli v Trebišove uskutoční slávnostná prezentácia knihy PaeDr. Jolany Janičkárovej Osudy slanských Forgáčovcov a Waldbottovcov.

Autorka knihy prelomila ľady pokrývajúce tajomstvo rodiny Forgáčovcov a Waldbottovcov v roku 2003, kedy Nižnú Kamenicu navštívila barónka Eva Wadbottová z Mníchova a začala intenzívnejšia korešpondencia medzi poslednými priamymi potomkami grófky Alžbety Forgáčovej-Waldbottovej, Hedwigou a Ladislavom a jej veľký záujem o tento šľachtický rod sa zmenil na vášeň s akou napísala celú knihu.

Publikácia sleduje iba líniu slanských Forgáčovcov od Hunt-Poznanovcov cez gýmešských, haličškých a sečianskych Forgáčovcov a prostredníctvom poslednej slanskej príslušníčky tohto rodu, grófky Alžbety Forgáčovej-Waldbottovej, sleduje aj osudy jej štyroch detí, ich detstvo chránené pevnými múrmi ich kaštieľov a spoločenským postavením rodiny, ich zápas o prežitie počas vojnového esnenia v Európe a trpké skúsenosti emigrantov na americkom kontinente.

V knihe nájdeme aj 110 historických a tiež aj súčasných fotografií. Okrem toho kniha obsahuje i rodokmene Forgáčovcov a Waldbottovcov.

Osudy slánskych Forgáčovcov a Waldbottovcov

 

Kto je Online

Práve tu je 73 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Rýchly kontakt

Múzeum v Trebišove
M. R. Štefánika 257/65
075 01 Trebišov
Tel: +421 56 672 2234, 0905 212 621
Email: muzeumlektorky [@] gmail.com