Jozef Danko - Dankes : Výber z tvorby

tv_danko

Srdečne Vás pozývame na vernisáž výstavy Jozef Danko-Dankes: "Výber z tvorby", ktorá sa uskutoční 15. marca 2012 o 16:00  vo výstavných priestoroch AMBIT na poschodí trebišovského kaštieľa

 

 

tv_danko

 

Trebišovski pisanki
23. ročník súťažnej výstavy v zdobení veľkonočných kraslíc
(Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove – tlačová správa) Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, pozýva širokú verejnosť na vernisáž výstavy „Trebišovski pisanki“, ktorá sa uskutoční 9. marca 2012 o 16,00 hod. vo výstavných priestoroch DVORANA v trebišovskom kaštieli.
Ako každý rok, aj tento rok pripravuje múzeum pre svojich priaznivcov a návštevníkov, tradičnú výstavu kraslíc. Tento rok je to v poradí už 23. ročník tejto súťažnej výstavy a zúčastní sa na ho 57 maliarok a maliarov z okresov: Trebišov, Michalovce, Košice, Košice – okolie, Gelnica, Vranov nad Topľou, Humenné, Snina, Medzilaborce, Prešov, Bardejov, Stropkov, Poprad, Nitra, Senica, Banská Bystrica, Příbram (Česká republika). Z techník prevláda vyškrabovanie, reliéfne zdobenie voskom, odrôtovanie, vosková batika, zdobenie zlatými detailmi, prelamovanie, oblepovanie prámikmi, oblepovanie slamou, oblepovanie korálikmi, oblepovanie glitrami, zdobenie farbami, farbenie cibuľovými šupkami, oblepovanie bavlnkou, oblepovanie semienkami, obväzovanie rastlinami, oblepovanie textíliami, obháčkovanie, zdobenie tušom, kombinovaná technika, opaličkovanie, leptanie kyselinou, oblepovanie farebným papierom, zdobenie miniatúrami z modulitu, decoupage a patina. Táto tradičná výstava je už tradične spojená aj s predajom kraslíc a a výrobkov z pravého včelieho vosku.
Návštevníci sa budú môcť pokochať jedinečnou krásou týchto skvostov  do                29.apríla 2012.
Srdečne Vás všetkých pozývame
Vaše Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove
(Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove – tlačová správa) Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, pozýva obdivovateľov fotografie a fotografovania na vernisáž výstavy trebišovského fotografa Jozefa Danka „Výber z tvorby“, ktorá sa uskutoční 15. marca 2012 o 17:00 hod vo výstavných priestoroch AMBITU na poschodí trebišovského kaštieľa. 
Autor výstavy Jozef Danko k fotografii „pričuchol“ už ako malý chlapec na fotografickom krúžku. Svojho sna sa však musel na istý čas vzdať, keďže práca s fotografiami doma v kúpelni odoberala priestor ostatným členom rodiny. Vo svojom živote prešiel autor rôznymi prácami. Jeho životnú túžbu fotografovať a vieru vo fotografovanie v ňom podporil profesionálny fotograf pán Vladislav Machal, ktorý ho zamestnal ako reportážneho fotografa vo svojom štúdiu.
Táto výstava je autorovou prvou verejnou prezentáciou jeho tvorby. Je veľmi zaujímavá a jedinečná originalitou záberov a preto dúfame, že vo všetkých zanechá neopakovateľné pocity. Výstava potrvá do 15. apríla 2012. Srdečne Vás všetkých pozývame.
Vaše 
Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove

Kto je Online

Práve tu je 55 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Rýchly kontakt

Múzeum v Trebišove
M. R. Štefánika 257/65
075 01 Trebišov
Tel: +421 56 672 2234, 0905 212 621
Email: muzeumlektorky [@] gmail.com