Pocta priateľom

Pozvanka_Pocta...

Srdečne Vás pozývame na vernisáž výstavy "Pocta priateľom", ktorá sa uskutoční 28. marca 2012 o 17:00  vo výstavných priestoroch GALÉRIA na poschodí trebišovského kaštieľa

 

 

Pozvanka_Pocta...

(Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove – tlačová správa) Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, pozýva širokú verejnosť na vernisáž výstavy „Pocta priateľom...“, ktorá sa uskutoční 28. marca 2012 o 17:00 hod. vo výstavných priestoroch GALÉRIA v trebišovskom kaštieli.
 Táto výstava je venovaná spomienke na dvoch významných umelcov, Jána Kuchtu a Jozefa Haščáka. Ján Kuchta bol výtvarníkom s jedinečným talentom. Sústredil sa predovšetkým na výtvarnú tvorbu. Jozef Haščák sa najprv venoval scénickej a kostýmovej výtvarnej tvorbe v Československej televízii a neskôr nastúpil na pedagogickú dráhu, kde na Katedre dizajnu TU v Košiciach viedol odbor grafický a komunikačný dizajn. Obaja títo výtvarníci sa prezentovali na rôznych výstavách. Umelci, Š. Dušan Baláž, Gejza Barczi, Attila Duncsák, Martin Račko, prezentujúci svoje diela na tejto výstave vyjadrujú hold ich životu,  tvorbe a spoločnému priateľstvu.
Výstav „Pocta priateľom...“ potrvá do 29. apríla 2012, srdečne Vás všetkých pozývame.
Vaše

        Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove 

Trebišovski pisanki
23. ročník súťažnej výstavy v zdobení veľkonočných kraslíc
(Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove – tlačová správa) Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, pozýva širokú verejnosť na vernisáž výstavy „Trebišovski pisanki“, ktorá sa uskutoční 9. marca 2012 o 16,00 hod. vo výstavných priestoroch DVORANA v trebišovskom kaštieli.
Ako každý rok, aj tento rok pripravuje múzeum pre svojich priaznivcov a návštevníkov, tradičnú výstavu kraslíc. Tento rok je to v poradí už 23. ročník tejto súťažnej výstavy a zúčastní sa na ho 57 maliarok a maliarov z okresov: Trebišov, Michalovce, Košice, Košice – okolie, Gelnica, Vranov nad Topľou, Humenné, Snina, Medzilaborce, Prešov, Bardejov, Stropkov, Poprad, Nitra, Senica, Banská Bystrica, Příbram (Česká republika). Z techník prevláda vyškrabovanie, reliéfne zdobenie voskom, odrôtovanie, vosková batika, zdobenie zlatými detailmi, prelamovanie, oblepovanie prámikmi, oblepovanie slamou, oblepovanie korálikmi, oblepovanie glitrami, zdobenie farbami, farbenie cibuľovými šupkami, oblepovanie bavlnkou, oblepovanie semienkami, obväzovanie rastlinami, oblepovanie textíliami, obháčkovanie, zdobenie tušom, kombinovaná technika, opaličkovanie, leptanie kyselinou, oblepovanie farebným papierom, zdobenie miniatúrami z modulitu, decoupage a patina. Táto tradičná výstava je už tradične spojená aj s predajom kraslíc a a výrobkov z pravého včelieho vosku.
Návštevníci sa budú môcť pokochať jedinečnou krásou týchto skvostov  do                29.apríla 2012.
Srdečne Vás všetkých pozývame
Vaše Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove

Kto je Online

Práve tu je 68 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Rýchly kontakt

Múzeum v Trebišove
M. R. Štefánika 257/65
075 01 Trebišov
Tel: +421 56 672 2234, 0905 212 621
Email: muzeumlektorky [@] gmail.com