Pozvánka na výstavu Veroniky Tóthovej

Priestor na prezentáciu svojich diel tento krát dostala neprofesionálna výtvarníčka Veronika Tóthová z Vechca, okres Vranov nad Topľou. Galéria trebišovského múzea je priestorom, kde sa môžu realizovať a prezentovať všetci nadšenci výtvarného umenia nielen regiónu, ale i zo zahraničia. Je miestom odovzdávania myšlienok, krásy a pocitov, miestom oddychu, kde aspoň na chvíľu zabudneme na každodenné starosti a povinnosti.

Narodila sa v roku 1956 v Čemernom, okres Vranov nad Topľou. Vzťah k ručných prácam sa u nej prejavil pomerne skoro. Už ako 5 ročná dostala na Vianoce výšivku, ktorú v ten večer aj vyšila. 9 ročná už háčkovala, uháčkovala malú dečku, ktorú jej mama uchováva dodnes. Vyučila sa ako dámska krajčírka. Počas rokov svojej mladosti vždy niečo tvorila. Vychovala 3 deti, pre ktoré šila a plietla. Keď deti vyrástli začala sa venovať maľovaniu obrazov, ktoré ju zaujalo už v mladšom veku. Olejomaľbe sa venuje od roku 2006. Svoje ručné práce a obrazy vystavovala vo Vranove nad Topľou, vo Svidníku a v Trebišove (2018).
Venuje sa aj plsteniu, háčkovaniu, zdobeniu kraslíc, paličkovaniu, maľovaniu na hodváb. Akékoľvek ručné práce ju nadchnú a nie sú pre ňu tabu. Sú súčasťou jej každodenného života a relaxom.

Veronika Tóthová je výtvarníčkou – amatérkou. Slovo amatér pochádza z francúzštiny, zo slova milovať, milovník (ľamateur, amour, aimez). Práve takouto nadšenou milovníčkou umenia je energická pani Veronika. Neočakáva pocty a uznania, tvorí len tak pre vlastné potešenie.
Návštevníci výstavy môžu vidieť 66 diel, ktoré naznačujú prierez celou tvorbou tejto neprofesionálnej umelkyne.

plagat Veronika Tothova

 

Kto je Online

Práve tu je 53 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Rýchly kontakt

Múzeum v Trebišove
M. R. Štefánika 257/65
075 01 Trebišov
Tel: +421 56 672 2234, 0905 212 621
Email: muzeumlektorky [@] gmail.com