Farby Ázie

tv_farbyazie

Srdečne Vás pozývame na vernisáž výstavy "Farby Ázie", ktorá sa uskutoční 19. apríla 2012 o 17:00  vo výstavných priestoroch EMELET na poschodí trebišovského kaštieľa

 

 

tv_farbyazie

(Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove – tlačová správa) Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja a Múzeum Regionálne v Jasle srdečne pozývajú širokú verejnosť na vernisáž výstavy „Farby Ázie“, ktorá sa uskutoční 19. apríla 2012 o 17:00 hod. vo výstavných priestoroch  EMELET v priestoroch trebišovského kaštieľa.
Návštevníci tejto výstavy budú môcť vzhliadnuť kostými, ktoré tvoria mozaiku národov Ázie. Budú zastúpené hornaté oblasti východnej Barmy, severného Thajska, Laosu a Vietnamu. Pre väčšinu kmeňov boli tieto oblasti bydliskom posledné dve storočia. Kultúrnu rozmanitosť všetkých týchto kmeňov si môžu návštevníci všimnúť na tradičných domorodých krojoch, ktoré sa od seba líšia rôznorodosťou farieb a vzorov. Cieľom tejto výstavy je dokumentovať a chrániť bohatstvo domorodých kultúr.
Táto výstava je pripravená v spolupráci s Múzeom Regionálnym v Jasle a srdečne Vás na ňu pozývame. 
Vaše 
Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove
Trebišovski pisanki
23. ročník súťažnej výstavy v zdobení veľkonočných kraslíc
(Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove – tlačová správa) Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, pozýva širokú verejnosť na vernisáž výstavy „Trebišovski pisanki“, ktorá sa uskutoční 9. marca 2012 o 16,00 hod. vo výstavných priestoroch DVORANA v trebišovskom kaštieli.
Ako každý rok, aj tento rok pripravuje múzeum pre svojich priaznivcov a návštevníkov, tradičnú výstavu kraslíc. Tento rok je to v poradí už 23. ročník tejto súťažnej výstavy a zúčastní sa na ho 57 maliarok a maliarov z okresov: Trebišov, Michalovce, Košice, Košice – okolie, Gelnica, Vranov nad Topľou, Humenné, Snina, Medzilaborce, Prešov, Bardejov, Stropkov, Poprad, Nitra, Senica, Banská Bystrica, Příbram (Česká republika). Z techník prevláda vyškrabovanie, reliéfne zdobenie voskom, odrôtovanie, vosková batika, zdobenie zlatými detailmi, prelamovanie, oblepovanie prámikmi, oblepovanie slamou, oblepovanie korálikmi, oblepovanie glitrami, zdobenie farbami, farbenie cibuľovými šupkami, oblepovanie bavlnkou, oblepovanie semienkami, obväzovanie rastlinami, oblepovanie textíliami, obháčkovanie, zdobenie tušom, kombinovaná technika, opaličkovanie, leptanie kyselinou, oblepovanie farebným papierom, zdobenie miniatúrami z modulitu, decoupage a patina. Táto tradičná výstava je už tradične spojená aj s predajom kraslíc a a výrobkov z pravého včelieho vosku.
Návštevníci sa budú môcť pokochať jedinečnou krásou týchto skvostov  do                29.apríla 2012.
Srdečne Vás všetkých pozývame
Vaše Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove

Kto je Online

Práve tu je 64 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Rýchly kontakt

Múzeum v Trebišove
M. R. Štefánika 257/65
075 01 Trebišov
Tel: +421 56 672 2234, 0905 212 621
Email: muzeumlektorky [@] gmail.com