Múzejný kinematograf - Jánošík 1935

tvmuzejnykinematograf

Srdečne Vás pozývame na podujatie "Múzejný kinematograf - Jánošík 1935", ktoré sa uskutoční 22. apríla 2012  od 14:00  hod.  v  trebišovskom kaštieli

 

 

tvmuzejnykinematograf

(Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove – tlačová správa) Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, pozýva širokú verejnosť na podujatie „Múzejný kinematograf – Jánošík 1935“, ktoré sa uskutoční 22. apríla 2012 od 14:00 hod. v  priestoroch  trebišovského kaštieľa.
Toto podujatie má osvetovo - edukačný charakter, ktorého cieľom je propagácia pôvodnej slovenskej a československej tvorby. Počas Podujatia odznejú aj referáty o osobnostiach filmu a problematike o ktorej film pojednáva. Prvým prezentovaným dielom bude film Jánošík z roku 1935 režiséra Martina Friča v hlavnej úlohe s Paľom Bielikom. Pred uvedením filmu odznejú krátke referáty o Martinovi Fričovi, Paľovi Bielikovi a o Jánošíkovi vo filme a  diskusia. Veríme, že touto ponukou oslovíme všetkých nadšencov kinematografie a srdečne Vás všetkých pozývame
Vaše 
Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove
Trebišovski pisanki
23. ročník súťažnej výstavy v zdobení veľkonočných kraslíc
(Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove – tlačová správa) Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, pozýva širokú verejnosť na vernisáž výstavy „Trebišovski pisanki“, ktorá sa uskutoční 9. marca 2012 o 16,00 hod. vo výstavných priestoroch DVORANA v trebišovskom kaštieli.
Ako každý rok, aj tento rok pripravuje múzeum pre svojich priaznivcov a návštevníkov, tradičnú výstavu kraslíc. Tento rok je to v poradí už 23. ročník tejto súťažnej výstavy a zúčastní sa na ho 57 maliarok a maliarov z okresov: Trebišov, Michalovce, Košice, Košice – okolie, Gelnica, Vranov nad Topľou, Humenné, Snina, Medzilaborce, Prešov, Bardejov, Stropkov, Poprad, Nitra, Senica, Banská Bystrica, Příbram (Česká republika). Z techník prevláda vyškrabovanie, reliéfne zdobenie voskom, odrôtovanie, vosková batika, zdobenie zlatými detailmi, prelamovanie, oblepovanie prámikmi, oblepovanie slamou, oblepovanie korálikmi, oblepovanie glitrami, zdobenie farbami, farbenie cibuľovými šupkami, oblepovanie bavlnkou, oblepovanie semienkami, obväzovanie rastlinami, oblepovanie textíliami, obháčkovanie, zdobenie tušom, kombinovaná technika, opaličkovanie, leptanie kyselinou, oblepovanie farebným papierom, zdobenie miniatúrami z modulitu, decoupage a patina. Táto tradičná výstava je už tradične spojená aj s predajom kraslíc a a výrobkov z pravého včelieho vosku.
Návštevníci sa budú môcť pokochať jedinečnou krásou týchto skvostov  do                29.apríla 2012.
Srdečne Vás všetkých pozývame
Vaše Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove

Kto je Online

Práve tu je 100 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Rýchly kontakt

Múzeum v Trebišove
M. R. Štefánika 257/65
075 01 Trebišov
Tel: +421 56 672 2234, 0905 212 621
Email: muzeumlektorky [@] gmail.com