Terakotová armáda v Košickom kraji - predĺženie do 3.9.2021

Ôsmy div sveta zostane v Trebišove o niečo dlhšie. Znovu sme otvorili brány návštevníkom 20. apríla 2021. Výstava sa bude konať až do 3. septembra 2021 a bude denne sprístupnená návštevníkom v múzeu v Trebišove.

Na výstave v trebišovskom múzeu, ktorá sa uskutoční pod záštitou Košického samosprávneho kraja, sa návštevníci môžu dozvedieť o živote prvého čínskeho cisára. Detailne si tiež budú môcť pozrieť prepracované sochy hlinených vojakov a koňov v životnej veľkosti, ktoré boli dovezené priamo z oblasti Si-anu v Číne. Výstava ukáže verejnosti úžasný pohľad do hrobky prvého čínskeho cisára, ktorý dokázal zjednotiť Čínu a ukončil tak obdobie chaosu medzi všetkými čínskymi štátmi. Jeho terakotová armáda sa označuje ako ôsmy div sveta a pri jej objavení v roku 1974 sa našlo viac ako 8 tisíc bojovníkov. „Terakotová armáda je skutočným svetovým unikátom, som preto rád, že táto výstava zavíta aj do nášho kraja. Na výstavu do Trebišova prichádza niekoľko desiatok certifikovaných kópií vojakov. Každá socha váži 150 až 180 kilogramov a kone dokonca viac ako 600 kilogramov. Terakotová armáda patrí k desiatim najvýznamnejším archeologickým nálezom 20. storočia. Návštevníci trebišovského múzea sa preto rozhodne majú na čo tešiť," informoval predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Návštevníci sa môžu prísť pozrieť na výstavu každý deň okrem pondelka, podľa upravených otváracích hodín múzea. Cena základného vstupného je 5 eur. Študenti, dôchodcovia a ZŤP zaplatia 2,50 eur a rodinné vstupné je 10 eur (2 dospelí a 3 deti, max. do 15 rokov). Na pokladni si záujemcovia môžu zakúpiť aj suveníry s čínskou tematikou terakotových vojakov.

„Sme hrdí, že takáto unikátna výstava sa bude poslednýkrát na Slovensku vystavovať práve u nás. Výstava terakotovej armády je veľmi rozsiahla a rozprestiera sa v celej prízemnej časti múzea. Návštevníci si majú možnosť pozrieť v kinosále film o príbehu terakotovej armády a pokračovať ďalej obdivovaním sôch v životnej veľkosti. Ich jedinečnosť Vám zoberie dych," vyjadrila sa Beáta Kereštanová, riaditeľka trebišovského múzea.

Organizátorom podujatia je Košický samosprávny kraj, Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove a spoločnosť GOVIN GROUP.

 

terakotova armada predlzujeme 

 

Otváracie hodiny na plagáte platia iba pre Terakotovú armádu.

Vstup do expozícií múzea nájdete na našej stránke: http://www.muzeumtv.sk/muzeum/otvaracie-hodiny 

Vstup do múzea a galérie je individuálny a platí za týchto podmienok:

  • prekryté ústa a nos respirátorom FFP2
  • pri vstupe predložiť negatívny test/potvrdenie o prekonaní COVID-19/potvrdenie o zaočkovaní
  • 1 návštevník na 15 m²
  • 2 m rozostup v rade
  • pri vstupe si dezinfikovať ruky
  • riadiť sa pokynmi pracovníkov múzea 

Kontaktná osoba:

Ing. Mgr. Mária Čatyová
Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove
Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. 
Viac informácií o podujatí nájdete na internetovej adrese: www.muzeumtv.sk a na www.terakotova-armada.sk 

Kto je Online

Práve tu je 66 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Rýchly kontakt

Múzeum v Trebišove
M. R. Štefánika 257/65
075 01 Trebišov
Tel: +421 56 672 2234, 0905 212 621
Email: muzeumlektorky [@] gmail.com