(NE) ANONYMNÍ

tv_neanonymni_2012_07

Srdečne Vás pozývame na výstavu "(NE) ANONYMNÍ", ktorá sa uskutoční v dňoch od 18.6 2012 do 29.7.2012 vo výstavných priestoroch AMBIT na poschodí trebišovského kaštieľa

 

 

tv_neanonymni_2012_07

 

(NE)ANONYMNÍ

(OD ZACHOVANÝCH HISTORICKÝCH DOKUMENTOV  PO OSUDY ĽUDÍ)

 

(Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove – tlačová správa) Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, pozývajú milovníkov výtvarného umenia a širokú verejnosť na výstavy (NE)ANONYMNÍ“, ktorá sa uskutoční v dňoch od  18. 6. 2012  do 29.7.2012 vo výstavných priestoroch AMBIT na poschodí trebišovského kaštieľa.  

Táto výstava približuje najtragickejšie udalosti a osudy, deportácie a vyvražďovanie prešovských židov. Je mementom pre nové generácie pred podobnými tragédiami a krivdami páchanými ľuďmi na ľuďoch. Smrť je prirodzenou súčasťou nášho života. Ale ako pomenovať masové násilné usmrcovanie miliónov nevinných ľudí? Len ako neprirodzený, brutálny, zločinecký čin proti ľudskosti!

„Ak má vyhrať zlo, potrebuje už len jedno – aby slušní ľudia nerobili nič“.

Edmund Burke

Autormi výstavy sú Anna Nagyová a Peter Hudák. Srdečne Vás všetkých pozývame.

 

Vaše

            Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove

 

 

 

 

Kontakt:               Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove

                               M. R. Štefánika 257/65

                               075 01 Trebišov

Tel. :                      056/6722234

e-mail:                  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

                               Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

web:                       www.muzeumtv.sk

 

Trebišovski pisanki
23. ročník súťažnej výstavy v zdobení veľkonočných kraslíc
(Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove – tlačová správa) Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, pozýva širokú verejnosť na vernisáž výstavy „Trebišovski pisanki“, ktorá sa uskutoční 9. marca 2012 o 16,00 hod. vo výstavných priestoroch DVORANA v trebišovskom kaštieli.
Ako každý rok, aj tento rok pripravuje múzeum pre svojich priaznivcov a návštevníkov, tradičnú výstavu kraslíc. Tento rok je to v poradí už 23. ročník tejto súťažnej výstavy a zúčastní sa na ho 57 maliarok a maliarov z okresov: Trebišov, Michalovce, Košice, Košice – okolie, Gelnica, Vranov nad Topľou, Humenné, Snina, Medzilaborce, Prešov, Bardejov, Stropkov, Poprad, Nitra, Senica, Banská Bystrica, Příbram (Česká republika). Z techník prevláda vyškrabovanie, reliéfne zdobenie voskom, odrôtovanie, vosková batika, zdobenie zlatými detailmi, prelamovanie, oblepovanie prámikmi, oblepovanie slamou, oblepovanie korálikmi, oblepovanie glitrami, zdobenie farbami, farbenie cibuľovými šupkami, oblepovanie bavlnkou, oblepovanie semienkami, obväzovanie rastlinami, oblepovanie textíliami, obháčkovanie, zdobenie tušom, kombinovaná technika, opaličkovanie, leptanie kyselinou, oblepovanie farebným papierom, zdobenie miniatúrami z modulitu, decoupage a patina. Táto tradičná výstava je už tradične spojená aj s predajom kraslíc a a výrobkov z pravého včelieho vosku.
Návštevníci sa budú môcť pokochať jedinečnou krásou týchto skvostov  do                29.apríla 2012.
Srdečne Vás všetkých pozývame
Vaše Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove

Kto je Online

Práve tu je 118 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Rýchly kontakt

Múzeum v Trebišove
M. R. Štefánika 257/65
075 01 Trebišov
Tel: +421 56 672 2234, 0905 212 621
Email: muzeumlektorky [@] gmail.com