Mária Majerčíková - Hodvábny svet

pozvankamajercikova

Srdečne Vás pozývame na  výstavu Márie Majerčíkovej s názvom  ,,Hodvábny svet“  , ktorá potrvá od  25. 4.  2013 do 17. 6. 2013 vo výstavných priestoroch DVORANA na prízemí trebišovského kaštieľa. Vernisáž: 25.4.2013 o 17:00 hod. 

 

 

pozvankamajercikova

 (Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove – tlačová správa) 
Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove, Kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, srdečne pozýva všetkých milovníkov umenia a kultúry na výstavu Márie Majerčíkovej, s názvom „Hodvábny svet“. Vernisáž výstavy sa uskutoční 25. apríla 2013 o 17:00 hod. v Dvorane trebišovského múzea. Výstava potrvá do 17. júna 2013. 
Mária Majerčíková sa narodila 13.5.1963 v Prešove. Vzťah k maľovaniu bol u nej už  od útleho detstva. 
Vďaka rodičom, ktorí jej vzťah k maľovaniu maximálne podporovali, ďalšie základy výtvarných techník a vnímanie farieb v nej prehĺbila ĽŠU. Po ukončení štúdia na Škole úžitkového výtvarníctva v Košiciach, odbor Grafika u prof. Bugána v roku 1981 začala pracovať v Potravinárskom kombináte Trebišov ako návrhárka obalových materiálov. Venovala sa predovšetkým novým návrhom a inovácií obalov cukríkov, dezertov i čokolád. Bolo tu potrebné skĺbiť výtvarnú časť s technickým prevedením obalového materiálu. Výrobky, ktoré sa vám dostali v tej dobe do rúk , boli zabelené do obalov, ktoré navrhla sama autorka. 
Od roku 1995 sa spolu so svojím manželom venuje podnikateľskej činnosti a výtvarná tvorba vypĺňa podstatnú časť jej voľného času. Tvorba umelkyne je o cítení materiálov. Najprv to bola maľba temperou olejom; neskôr pridávala maľbu na rôzne materiály ako je sklo, textil, drevo, plátno, či hodváb. Maľuje realistické motívy, ktoré sa prelínajú s abstrakciou. S hodvábom, pani Majerčíková, začala pracovať asi tak pred pätnástimi rokmi. Počas tohto obdobia sa s ním autorka stotožnila natoľko, že stále jej tento materiál v rámci maľby má čo poskytnúť. Na tvorbu s hodvábom naväzuje aj jej tvorba s textilom, ktorý poskytuje rôzne možnosti vyjadrenia.  
 
Želáme Vám príjemný zážitok. 
 
 
 
Trebišovski pisanki
23. ročník súťažnej výstavy v zdobení veľkonočných kraslíc
 
 
(Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove – tlačová správa) Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, pozýva širokú verejnosť na vernisáž výstavy „Trebišovski pisanki“, ktorá sa uskutoční 9. marca 2012 o 16,00 hod. vo výstavných priestoroch DVORANA v trebišovskom kaštieli.
Ako každý rok, aj tento rok pripravuje múzeum pre svojich priaznivcov a návštevníkov, tradičnú výstavu kraslíc. Tento rok je to v poradí už 23. ročník tejto súťažnej výstavy a zúčastní sa na ho 57 maliarok a maliarov z okresov: Trebišov, Michalovce, Košice, Košice – okolie, Gelnica, Vranov nad Topľou, Humenné, Snina, Medzilaborce, Prešov, Bardejov, Stropkov, Poprad, Nitra, Senica, Banská Bystrica, Příbram (Česká republika). Z techník prevláda vyškrabovanie, reliéfne zdobenie voskom, odrôtovanie, vosková batika, zdobenie zlatými detailmi, prelamovanie, oblepovanie prámikmi, oblepovanie slamou, oblepovanie korálikmi, oblepovanie glitrami, zdobenie farbami, farbenie cibuľovými šupkami, oblepovanie bavlnkou, oblepovanie semienkami, obväzovanie rastlinami, oblepovanie textíliami, obháčkovanie, zdobenie tušom, kombinovaná technika, opaličkovanie, leptanie kyselinou, oblepovanie farebným papierom, zdobenie miniatúrami z modulitu, decoupage a patina. Táto tradičná výstava je už tradične spojená aj s predajom kraslíc a a výrobkov z pravého včelieho vosku.
Návštevníci sa budú môcť pokochať jedinečnou krásou týchto skvostov  do                29.apríla 2012.
 
Srdečne Vás všetkých pozývame
 
 
Vaše Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove
 

Kto je Online

Práve tu je 121 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Rýchly kontakt

Múzeum v Trebišove
M. R. Štefánika 257/65
075 01 Trebišov
Tel: +421 56 672 2234, 0905 212 621
Email: muzeumlektorky [@] gmail.com