Vladimir Kolesnikov - „Krásno v pohybe“

pozvanka_kolesnikovtv

Srdečne Vás pozývame na  výstavu ukrajinského umelca Vladimira Kolesnikova s názvom "Krásno v pohybe" , ktorá potrvá od  27. 2.  2013 do 21. 4. 2013 vo výstavných priestoroch GALÉRIA na poschodí trebišovského kaštieľa. Vernisáž: 27.2.2013 o 17:00 hod.

 

 

pozvanka_kolesnikovtv

 

(Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove – tlačová správa) Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, pozýva širokú verejnosť na vernisáž výstavy ukrajinského umelca Vladimira Kolesnikova s názvom „Krásno v pohybe“, ktorá sa uskutoční 27. februára 2013 o 17:00 hod. vo výstavných priestoroch GALÉRIA na poschodí trebišovského kaštieľa. 

Vladimir Kolesnikov sa narodil v roku 1951 v meste Lutsk na Ukrajine v rodine vojaka. Študoval v Ľvove. Už od detstva inklinoval ku kráse vonkajšieho sveta, čo ho sprevádza celý život. Jeho kreatívny život začal keď mu rodičia kúpili prvú plastelínu. Ako trojročný vniesol svoje pocity do jednoduchých obrázkov a modelov a ako päťročný pomaľoval vojenské fľaše motívmi z rozprávkových kníh. Počas celého svojho života si pestuje umelec lásku a úctu k rodnej krajine i k ženám, ktoré dali život talentovanej generácii, preto na jeho plátnach dominuje hlavne žena a príroda. Poodhaľuje pre diváka i mimoriadne atraktívne prostredie baletiek, ktoré mu je nesmierne blízke. Veľkou inšpiráciou autora je jeho vnučka, ktorá je primabalerínou. Vladimir Kolesnikov tvoril a vystavoval v Japonsku, Singapure, Číne, Nemecku, Francúzsku, Nórsku, Rusku a na Slovemsku.

Výstava potrvá do 21. apríla  2013. Srdečne Vás všetkých pozývame.

 

Vaše Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove

 

 

 

 

Trebišovski pisanki
23. ročník súťažnej výstavy v zdobení veľkonočných kraslíc
 
 
(Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove – tlačová správa) Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, pozýva širokú verejnosť na vernisáž výstavy „Trebišovski pisanki“, ktorá sa uskutoční 9. marca 2012 o 16,00 hod. vo výstavných priestoroch DVORANA v trebišovskom kaštieli.
Ako každý rok, aj tento rok pripravuje múzeum pre svojich priaznivcov a návštevníkov, tradičnú výstavu kraslíc. Tento rok je to v poradí už 23. ročník tejto súťažnej výstavy a zúčastní sa na ho 57 maliarok a maliarov z okresov: Trebišov, Michalovce, Košice, Košice – okolie, Gelnica, Vranov nad Topľou, Humenné, Snina, Medzilaborce, Prešov, Bardejov, Stropkov, Poprad, Nitra, Senica, Banská Bystrica, Příbram (Česká republika). Z techník prevláda vyškrabovanie, reliéfne zdobenie voskom, odrôtovanie, vosková batika, zdobenie zlatými detailmi, prelamovanie, oblepovanie prámikmi, oblepovanie slamou, oblepovanie korálikmi, oblepovanie glitrami, zdobenie farbami, farbenie cibuľovými šupkami, oblepovanie bavlnkou, oblepovanie semienkami, obväzovanie rastlinami, oblepovanie textíliami, obháčkovanie, zdobenie tušom, kombinovaná technika, opaličkovanie, leptanie kyselinou, oblepovanie farebným papierom, zdobenie miniatúrami z modulitu, decoupage a patina. Táto tradičná výstava je už tradične spojená aj s predajom kraslíc a a výrobkov z pravého včelieho vosku.
Návštevníci sa budú môcť pokochať jedinečnou krásou týchto skvostov  do                29.apríla 2012.
 
Srdečne Vás všetkých pozývame
 
 
Vaše Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove
 

Kto je Online

Práve tu je 55 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Rýchly kontakt

Múzeum v Trebišove
M. R. Štefánika 257/65
075 01 Trebišov
Tel: +421 56 672 2234, 0905 212 621
Email: muzeumlektorky [@] gmail.com