TD Soni Košarovej - Druhý dych

pozvanka4

Srdečne Vás pozývame na tvorivú dielňu Soni Košarovej "Druhý dych", ktorá sa uskutoční 17.februára 2013 v čase od 14:30 do 17:00 hod.  v  trebišovskom kaštieli

 

 

pozvanka4

(Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove – tlačová správa) Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, pozývavšetkých zručných priaznivcov tvorivých dielní na jednu z nich pod taktovkou Soni Košarovej s názvom „Druhý dych“, ktorá sa uskutoční 17. februára 2013 od 14:30 do 17:00 hod. vo výstavných priestoroch DVORANA na prízemí trebišovského kaštieľa. Nezabudnite si so sebou priniesť ochranný pracovný plášť a gukené rukavice. 

Sprievodným podujatím bude Múzejný kinematograf – „Kladivo na čarodějnice“ v zrkadlovej sieni trebišovského kaštieľa. Jeden z najznámejších filmov režiséra  Otakara Vávry  vznikol podľa   románu Václava Kaplického a podľa dochovaných súdnych zápisov  z čarodejníckych procesov v období  1678-1695. Každý motív film podáva v komornej atmosfére , zobrazujúc intimitu postavy čo ešte viac vytvára  atmosféru dusna a osudovosti, z ktorej niet úniku. Pri tvorbe scenára spolupracoval Otakar Vávra s ďalšou významnou osobnosťou československého filmu s Ester Krumbachovou a vytvorili tak analógiu s politickými procesmi z 50tych rokov 20teho stočia, snažia sa poukázať  na vplyv neobmedzenej moci na život obyčajného človeka. Táto podobnosť mala za následok to, že film sa dostal v roku 1970 do „trezoru“ .  

 

pozvankabosorky

 
Vstupné na tieto akcie:    Dospelí – 1,50 €
                                               Deti nad 6 r., dôchodcovia do 70 r. – 0,50 €
                                               Deti do 6r. ZŤP, dôchodcovia nad 70 r. – zdarma
 
 
Srdečne Vás všetkých pozývame.
 
 
Vaše Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove
 


 
 
 
 
 
Trebišovski pisanki
23. ročník súťažnej výstavy v zdobení veľkonočných kraslíc
 
 
(Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove – tlačová správa) Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, pozýva širokú verejnosť na vernisáž výstavy „Trebišovski pisanki“, ktorá sa uskutoční 9. marca 2012 o 16,00 hod. vo výstavných priestoroch DVORANA v trebišovskom kaštieli.
Ako každý rok, aj tento rok pripravuje múzeum pre svojich priaznivcov a návštevníkov, tradičnú výstavu kraslíc. Tento rok je to v poradí už 23. ročník tejto súťažnej výstavy a zúčastní sa na ho 57 maliarok a maliarov z okresov: Trebišov, Michalovce, Košice, Košice – okolie, Gelnica, Vranov nad Topľou, Humenné, Snina, Medzilaborce, Prešov, Bardejov, Stropkov, Poprad, Nitra, Senica, Banská Bystrica, Příbram (Česká republika). Z techník prevláda vyškrabovanie, reliéfne zdobenie voskom, odrôtovanie, vosková batika, zdobenie zlatými detailmi, prelamovanie, oblepovanie prámikmi, oblepovanie slamou, oblepovanie korálikmi, oblepovanie glitrami, zdobenie farbami, farbenie cibuľovými šupkami, oblepovanie bavlnkou, oblepovanie semienkami, obväzovanie rastlinami, oblepovanie textíliami, obháčkovanie, zdobenie tušom, kombinovaná technika, opaličkovanie, leptanie kyselinou, oblepovanie farebným papierom, zdobenie miniatúrami z modulitu, decoupage a patina. Táto tradičná výstava je už tradične spojená aj s predajom kraslíc a a výrobkov z pravého včelieho vosku.
Návštevníci sa budú môcť pokochať jedinečnou krásou týchto skvostov  do                29.apríla 2012.
 
Srdečne Vás všetkých pozývame
 
 
Vaše Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove
 

Kto je Online

Práve tu je 180 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Rýchly kontakt

Múzeum v Trebišove
M. R. Štefánika 257/65
075 01 Trebišov
Tel: +421 56 672 2234, 0905 212 621
Email: muzeumlektorky [@] gmail.com