Veľkomoravské dobrodružstvo

vmorava

 

Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, sprístupňuje v týchto dňoch vo svojom výstavnom priestore „Galéria", interaktívnu výstavu s názvom Veľkomoravské dobrodružstvo. Výstava k nám prišla z Detského múzea SNM v Bratislave a ponúka najmenším návštevníkom múzea spoznanie zaujímavým a kreatívnym spôsobom obdobie veľkomoravskej ríše na našom území.
V našom kaštieli na nich čakajú rôzne interaktívne činnosti, ktoré im ponúka táto výstava. Pripravené sú drevené palice, z ktorých si môžu postaviť palisádu. K dispozícií sú makety bojovníkov, s ktorými sa určite s radosťou vyfotia. Svoju pozornosť a geografické poznatky vložia do vyskladania farebnej drevenej mapy Veľkej Moravy. Bádať a vyskúšať svoju šikovnosť budú môcť pri objavovaní nálezísk z obdobia Veľkej Moravy. Hra na archeológov poskytuje možnosti na zveľaďovanie detskej motoriky a poznávacích vnemov. Deti zažijú život na veľkomoravskom hradisku, zapojiť sa môžu do vyskladania názvov veľkomoravských miest a dedín. Nezvyčajný zážitok ich čaká zo simulovaných „bojov", ktorých budú sami aktérmi s mečom v ruke a v dobových stredovekých odevoch. Pripravené sú pre návštevníkov puzzle úlomky ohybných plastových stredovekých fresiek, ktoré je potrebné poskladať. Okrem zhliadnutia zaujímavých legiend z čias Veľkej Moravy si deťúrence domov odnesú vlastnoručne napísané meno v znakoch hlaholiky.
Výstava má kognitívno-edukatívny charakter. Počas nej si budú deti cibriť schopnosti potrebné na nadobúdanie, hodnotenie a adekvátnu aplikáciu vedomostí v činnosti, a to na mentálnej i fyzickej úrovni.

Na prehliadku výstavy je potrebné jednotlivé školské skupiny žiakov/ triedy MŠ a ZŠ vopred prihlásiť.  Temín môžete hlásiť na tel. čísle: 056/ 672 22 34.

Výstava potrvá do 10. decembra 2014.

 

Kontakt: 
Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove
M. R. Štefánika 257/65
075 01 Trebišov
Tel. :  056/6722234
e-mail:  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript., Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Kto je Online

Práve tu je 279 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Rýchly kontakt

Múzeum v Trebišove
M. R. Štefánika 257/65
075 01 Trebišov
Tel: +421 56 672 2234, 0905 212 621
Email: muzeumlektorky [@] gmail.com