Zasvätený život

  

zasväteny

 

Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja pozýva Trebišovčanov na podnetnú prednášku, ktorú bude viesť rímskokatolícky farár ThDr. Jozef Gnip, PhD.

Stretnutie sa uskutoční 24. 05. 2015 o 16.00 h v Expozícii ľudovej drevorezby a plastiky.

Katolícka cirkev na Slovensku vyhlásila tento rok za Rok zasväteného života. Rok zasväteného života je slávený v kontexte 50. výročia Druhého vatikánskeho koncilu, konkrétne 50. výročia publikovania koncilového dekrétu Perfectae caritatis o obnove rehoľného života, ktorý od zasvätených vyžaduje vernosť Pánovi, vernosť Cirkvi, vernosť vlastnej charizme a vernosť človeku dneška.

Každý človek zasväcuje svoj život nejakej činnosti, pre ktorú sa namáha, usiluje sa, aby dosiahol svoj vytýčený cieľ. Niektorí kresťania zasvätili svoj život službe ľudí a pritom sa snažia o kresťanskú dokonalosť. Typickým príkladom sú rehoľníci a rehoľnice. Vznik a vývoj tohto života, ktorý je teraz organizovaný a inštitucionalizovaný, priblíži prednáška rímskokatolíckeho dekana ThDr. Jozefa Gnipa. Nedeľné prednáškové popoludnie bude spojené so svedectvami zasvätených osôb, rehoľných sestier z Trebišova a okolia.
Na stretnutí sa predstaví svojím spevom rímskokatolícky zbor MAGNIFICAT z Trebišova.

Vstupné je dobrovoľné.

 

Kontakt:
Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove

M. R. Štefánika 257/65

075 01 Trebišov

Tel. : 056/6722234

e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

web: www.muzeumtv.sk

 

Kto je Online

Práve tu je 80 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Rýchly kontakt

Múzeum v Trebišove
M. R. Štefánika 257/65
075 01 Trebišov
Tel: +421 56 672 2234, 0905 212 621
Email: muzeumlektorky [@] gmail.com