Pozvánka na Trebišovski pisanki 2016

 

pozvanka trebisovske pisanky 2016

 

/Tlačová správa/ Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja a Mesto Trebišov usporiadajú v piatok, 4 . marca 2016, v čase od 16.30 hod., už 27. ročník súťažnej výstavy v zdobení veľkonočných kraslíc pod názvom TREBIŠOVSKI PISANKI.

Výstava sa uskutoční v Expozícií Ľudovej plastiky a drevorezby južného Zemplína, kde budú svoju tvorbu prezentovať krasličiarky a krasličiari z okresov celého východného Slovenska.

Prezentované techniky zdobenia kraslíc sú rôzne, tradičné, netradičné a kombinované. Z tradičných a najviac rozšírených predstavíme voskovú batiku, reliéfne zdobenie voskom, vyškrabovanie, odrôtovanie, oblepovanie slamou a oblepovanie perlovkou, obväzovanie rastlinami a farbenie v odvare z cibuľových šupiek.

Netradičné techniky bude zastupovať zdobenie voskom, leptanie kyselinou, zdobenie farbami, oblepovanie semienkami, zdobenie tušom, oblepovanie papierom, oblepovanie stužkami, zdobenie zlatými detailmi a prelamovanie, oblepovanie šnúrkami a iné.

Celú atmosféru výstavy budú dopĺňať rôzne dekoračné výrobky a medovníky s veľkonočnou tematikou.

Výstava bude aj tohto roku predajná. Účastníci slávnostného otvorenia výstavy, ako i ostatní hostia múzea sa môžu inšpirovať krásou prepracovaných techník veľkonočných kraslíc, rôznych dekorácií.

Výstava potrvá v budove Expozície Ľudovej plastiky a drevorezby južného Zemplína do 10. apríla 2016 kedy bude slávnostne vyhodnotená a ukončená.

Kto je Online

Práve tu je 408 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Rýchly kontakt

Múzeum v Trebišove
M. R. Štefánika 257/65
075 01 Trebišov
Tel: +421 56 672 2234, 0905 212 621
Email: muzeumlektorky [@] gmail.com