Slovenské plenéry očami moldavských umelcov

  • Kde:   Galéria v trebišovskom kaštieli
  • Kedy: 29. septembra 2016

moldavski umelci 2016

Dňa 29. septembra slávnostne za účasti veľvyslanca SR v Moldavskej republike jeho excelencie Róberta Kirnága a honorárneho konzula Moldavskej republiky na Slovensku pána Jána Vargu Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína otvorili vernisážou výstavu maliarov z Moldavskej republiky.

Historické priestory galérie v trebišovskom kaštieli ožili po prvýkrát od rekonštrukcie výstavou obrazov.
Výstavu moldavských umelcov Liviu Hancu a Gheorghe Tarna otvorili slávnostnými príhovormi riaditeľka MaKcjZ, Beáta Kereštanová, veľvyslanec SR v Moldavskej republike, jeho excelencia Róbert Kirnág, honorárny konzul Moldavskej republiky na Slovensku, Ján Varga a primátor mesta Trebišov, Marek Čižmár.

K slovu sa samozrejme dostali i samotní umelci. Vyjadrili potešenie nad tým, že mohli stráviť čas na Slovensku cestovaním, čo sa odzrkadlilo aj v obrazoch. Svojou návštevou vernisáže poctil aj známy akademický maliar, Štefan Bubán.
Moldavskí umelci popri svojich cestách naprieč Slovenskom zachytili jedinečnú a im štýlu najbližšiu podobu nádherných miest východného Slovenska. Pri prezeraní si skutočne obdivuhodných obrazov natrafia návštevníci trebišovského kaštieľa na známe, ale aj menej známe – no nemenej očarujúce miesta a pamiatky.

Výstava s názvom Slovenské plenéry očami moldavských umelcov potrvá do 27. októbra 2016. Príďte sa pozrieť na tú krásu. Výstava potrvá do 27.októbra a ak sa Vám obrazy zapáčia, môžu byť Vaše.

Zdroj: www.tvojtrebisov.sk

Kto je Online

Práve tu je 55 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Rýchly kontakt

Múzeum v Trebišove
M. R. Štefánika 257/65
075 01 Trebišov
Tel: +421 56 672 2234, 0905 212 621
Email: muzeumlektorky [@] gmail.com