Vernisáž k výstave ZÁ/ZRAKOM SRDCA

Dňa 8. marca 2017 sa v galérii múzea konala vernisáž k výstave ZÁ/ZRAKOM SRDCA autorov Petry Cepkovej a Jozefa Sedláka.

Petra Cepková vyštudovala odbor fotografie na Katedre fotografie a nových médií v Ateliéri fotografie a intermediálnyh presahov prof. Ľuba Stacha, na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. Je interným pedagógom na Univerzite Sv.Cyrila a Metoda v Trnave a Súkromnej strednej umeleckej škole dizajnu v Bratislave. Externe sa venuje pedagogickej činnosti aj na Katedre fotografie a nových médií na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. Okrem pedagogickej činnosti sa venuje aj umeleckej, kurátorskej a výstavnej činnosti.

Jozef Sedlák vyštudoval Strednú školu umeleckého priemyslu v Bratislave, odbor fotografia a Filmovú a televíznu fakultu Akadémie múzických umení v Prahe, odbor umeleckej fotografie. Od roku 1991 až doteraz pôsobí ako externý pedagóg na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. Interným pedagógom je na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave.

Obidvaja autori sa venujú inscenovanej, konceptuálnej a dokumentárnej fotografii. Majú za sebou množsto individuálnych aj kolektívnych výstav na Slovensku aj v zahraničí.

Výstava ZÁ/ZRAKOM SRDCA predstavuje obrazové mapovanie kultúrnych vrstiev južného Zemplína obcí Brehov a Rad. Autori subjektívne, každý iným spôsobom, interpretujú súčasnú slovenskú krajinu a jej obyvateľov. Na fotografiách Petry Cepkovej a Jozefa Sedláka môžeme vnímať prírodu národných parkov, portréty a intimitu starých ľudí, generačné vzťahy i bizarné zátišia vidickych dvorov a domov...

Táto zaujímavá výstava potrva do 2. apríla 2017.

Kto je Online

Práve tu je 77 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Rýchly kontakt

Múzeum v Trebišove
M. R. Štefánika 257/65
075 01 Trebišov
Tel: +421 56 672 2234, 0905 212 621
Email: muzeumlektorky [@] gmail.com