Otvorenie výstavy Trebisovski pisanki 2017

Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja a Mesto Trebišov zahájilo piatok 17.marca 2017 o 16.30 hod. vo Dvorane trebišovského kaštieľa 28. ročník súťažnej výstavy v zdobení veľkonočných kraslíc pod názvom TREBIŠOVSKI PISANKI.

Na tohtoročnej súťažnej výstave sú prezentované kraslice z okresov Bardejov, Humenné, Košice, Michalovce, Prešov, Snina, Trebišov a Vranov nad Topľou.

Popri tradičných technikách zdobenia kraslíc ako sú vosková batika, reliéfne zdobenie voskom, vyškrabovanie, odrôtovanie, oblepovanie slamou, bavlnkou, obväzovanie rastlinami a farbenie v odvare z cibuľových šupiek, iste zaujmú aj netradičné techniky ako obháčkovanie, zdobenie farbami, oblepovanie papierom – quilling, prelamovanie (madeira), oblepovanie korálikmi či dekupáž. Pôsobivé sú kraslice, na ktorých je kombinovaných viac techník. Celú atmosféru výstavy doplňajú dekoračné výrobky a medovníky s veľkonočnou tématikou.

Výstava, ktorá potrvá do 7. mája 2017 je predajná a návštevníci múzea sa môžu inšpirovať krásou prepracovaných techník zdobenia veľkonočných kraslíc.

Kto je Online

Práve tu je 72 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Rýchly kontakt

Múzeum v Trebišove
M. R. Štefánika 257/65
075 01 Trebišov
Tel: +421 56 672 2234, 0905 212 621
Email: muzeumlektorky [@] gmail.com